Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Nenapravitelný recidivista a agresor přepadl dvě ženy, opět ho čeká basa

9. 7. 2020

page.Name
Sedmačtyřicetiletý recidivista s bohatou trestní minulostí během prvních tří prázdninových dnů zaútočil v Hradci Králové na dvě ženy, které si dopředu vytipoval a pronásledoval je až k jejich domu.

„Než za sebou stačily zavřít dveře, využil příležitosti a vnikl za nimi dovnitř. Vzápětí je fyzicky napadl, chytil je pod krkem a vyžadoval vydání peněz i platební karty včetně pinu,“ popsala počínání útočníka policistka Eliška Majerová. K dopadení podle ní výrazně přispěli strážníci hradecké městské policie.

Ti při prověřování stížnosti na opilého muže ležícího na trávníku přivolali hlídku Policie České republiky. Mužův popis totiž odpovídal hledanému násilníkovi. Recidivista, který strávil s přestávkami 16 let ve vězení za trestnou činnost násilného charakteru, je od července roku 2016 na svobodě. Nyní mu za trestný čin loupež hrozí dalších 10 let za mřížemi.

„Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby a dnes v dopoledních hodinách ho soudce Okresního soudu v Hradci Králové akceptoval. Obviněného muže potom poslal čekat na konečný verdikt do vazební věznice,“ dodala policistka.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto