Neděle

16. června 2024

Nyní

22°

Zítra

25°

Svátek má

Opilý, zfetovaný a se zákazem řízení ujížděl policistům

22. 7. 2020

page.Name
Řidiče posilněného alkoholem a drogami pronásledovali policisté v noci z úterka a středu v ulicích Hradce Králové. Muž nejprve odmítl zastavit, pokračoval v jízdě, policistům ale ujet nedokázal. Podívejte se na video.

Incident se odehrál přibližně v půl druhé ráno. Řidič osobního auta Škoda Fabia se projížděl ulicemi Hradce Králové, všimla si ho ale policejní hlídka. Výzvu k zastavení vozu neuposlechl a snažil se ujet. "Začala honička mezi ujíždějícím vozidlem a policisty z pohotovostního a eskortního oddělení Královéhradeckého kraje," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Když policisté řidiče dopadli, nechali mu dýchnout. "Výsledek měření přístrojem Dräger vykázal množství 0.8 promile. Test na omamné a psychotropní látky měl pozitivní na amfetamin/metamfetamin a kokain," upřesnila mluvčí.

Policisté navíc zjistili, že motorista má až do dubna 2021 uložený zákaz řízení od hradeckého magistrátu. "Řidič se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. A ze strany policie mu byla zakázána další jízda. Muži za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí až dva roky za mřížemi," dodala policejní mluvčí Lucie Konečná.

Věc je i nadále v šetření hradeckých policistů.

(pac, tz-lko)
Video: Policie ČR
Ilustrační foto: Miloš Šálek