Sobota

30. září 2023

Nyní

14°

Zítra

16°

Svátek má

Hasiči museli použít násilí k otevření obchodu s počítači, hořelo tam

28. 5. 2020

Hasiči museli použít násilí k otevření obchodu s počítači, hořelo tam 0 snímků
Tři jednotky hasičů včera večer vyrazily na třídu Edvarda Beneše v Hradci Králové, kde vypukl požár v obchodě s výpočetní technikou. „Do prodejny museli hasiči vniknout násilím, vnitřní prostory byly silně zakouřeny,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Požár měly jednotky rychle pod kontrolou, potom odvětrávaly obchod i byt nad ním. Příčina jeho vzniku byla podle mluvčí nedbalost, ale na nezvyklém šíření požáru se podepsalo ještě něco - powerbanka. Na začátku všeho byl zapnutý sporák a na něm papírová krabice s elektronikou.

„Mimo jiné byla v krabici také powerbanka, která obsahuje lithiové články. Při požáru powerbanky v krabici, která obsahuje lithiové články, došlo doslova k vystřelení materiálu na bázi lithia až do vzdálenosti několika metrů,” popsala mluvčí hasičů. Kousky powerbanky potom zapálily obalový materiál ve vedlejší místnosti. Škoda byla vyčíslena na zhruba 50 tisíc korun, hodnota uchráněného majetku je ve výši přibližně 200 tisíc korun. Při události nebyl nikdo zraněn.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje