Středa

25. května 2022

Nyní

15°

Zítra

20°

Svátek má

Majitelka své dva psy trýznivým způsobem utýrala k smrti

22. 5. 2020

page.Name
Naprosto nepochopitelný případ týrání zvířat musela řešit královéhradecká policie. Vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality z tohoto trestného činu obvinil čtyřiatřicetiletou ženu, které hrozí vězení od šesti měsíců do tří let.

Žena dlouhodobě řádně nepečovala o své dva dospělé psy, křížence čivavy a mexického naháče, dostatečně je nekrmila, dávala jim málo pít, čímž způsobila jejich smrt,“ přiblížila případ policistka Iva Kormošová. Kromě toho je nechala zavřené v jedné místnosti svého rodinného domu, kde byli mezi svými výkaly na konci loňského listopadu nalezeni.

Tímto stavem, který trval zhruba čtyři až pět měsíců, došlo u psů ke stresu, strádali  duševně i fyzicky, trpěli špinavým prostředím, zdravotními poruchami i bolestmi. „To vše jim způsobilo utrpení a příkoří, což vedlo k vysílení a následnému úhynu. Znalec z těchto závažných příčin vyvodil, že zvířata byla utýrána trýznivým způsobem,“ dodala policistka.

„Chovatelka“ psů z Hradecka nedoložila žádný očkovací průkaz uhynulých psů ani očkovací průkaz  u dalších pěti psů, které chová a byli jí ponecháni. Toto pochybení prošetřuje Krajská veterinární správa.
 
Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR