Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Opilý bezdomovec „uvěznil“ strážníky na čtyřiadvacet hodin v karanténě

2. 5. 2020

page.Name
Strážníci Městské policie Hradec Králové se s opilým mužem setkali na zastávce MHD. Ležel s hlavou zaklíněnou mezi sedáky a jeho neobvyklá pozice vylekala chodce, který se obával o jeho zdraví. Na místo vyrazila hlídka a zjistila, že jde o známého bezdomovce, který zde značně posilněn alkoholem, pouze usnul. Dechová zkouška prokázala téměř dvě promile alkoholu.

Policisté ČR, kteří rovněž dorazili, strážníkům sdělili, že tento muž před několika dny na jejich kolegy plival. Protože odmítl test na Covid-19, jsou nyní oba policisté v karanténě. Vzhledem k situaci bylo rozhodnuto, že hlídka strážníků převeze muže na odběrné místo, kde mu bude odebrán vzorek na Covid-19, a zároveň kvůli odřeninám na hlavě bude vyšetřen na Emergency. Muž s tím souhlasil a dobrovolně nastoupil do služebního auta.

Po vyšetření lékařka rozhodla, že je v pořádku a schopen převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Poté se hlídka dostavila na dekontaminační bod v Malšovicích. Zde bylo vydezinfikováno vše, s čím muž přišel do styku, služební vozidlo, uniformy i samotní strážníci. Z preventivních důvodů doporučila Krajská hygienická stanice poslat strážníky, až do zjištění výsledku testu, do karantény. Druhý den byla městská policie informována, že test na Covid-19 je negativní.

(hyš-tz-mp)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: MP Hradec Králové