Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Z vyvolené se vyklubal muž, z „nápadníka“ vylákal statisíce

6. 5. 2020

page.Name
Pokud někdo pošle peníze na zahraniční účet, je zjištění pachatele minimální a navrácení částky se rovná zázraku. Následující případ je však jedním z mála, který bylo možné objasnit. Třiatřicetiletý muž z Hradecka se na sociálních sítích seznámil s ženou, která nabízela erotickou webku.

„Ze začátku jí posílal peníze na účet za nahé fotky či striptýz. Poté, co spolu navázali kontakt s příslibem společného soužití a naplánování budoucnosti, po něm žena pod smyšlenými záminkami žádala peněžní půjčky, například na pohřeb své matky, nájem, zaplacení dluhu, jídlo či léky pro dítě a podobně,“ uvedla policistka Iva Kormošová.

Muž s vidinou společného života ji během sedmi měsíců zaslal téměř 350 tisíc korun. Několikrát se naplánovali i osobní setkání, které se však nepodařilo uskutečnit. Když muži došla trpělivost, obrátil se už loni v červenci na policisty. „Ti zjistili, že na sociálním účtu pod ženskou identitou vystupoval pětatřicetiletý muž z Plzeňska, kterému patřil i účet v bance, kam byly zaslány všechny peníze,“ prozradila Kormošová. 

Z vyšetřování vyplynulo, že muž, kterému hrozí za trestný čin podvod pobyt ve vězení na jeden rok až pět let, všechny peníze použil po svoji potřebu. Erotické fotky a videa sdílel z obrazovky a ženu na nich vůbec neznal.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto