Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

„Zhulený“ řidič řádil na silnici a na frekventované křižovatce tančil

25. 5. 2020

page.Name
Opilci na silnicích nejsou zase takovou vzácností, ale řidič, který kličkuje mezi ostatními automobily, jede v protisměru i mimo silnici, aby nakonec vystoupil z vozu a tančil uprostřed frekventované křižovatky, to se jen tak nevidí. Nedávno se však toto „divadla“ odehrálo v Hradci Králové, konkrétně ve Štefánikově ulici.

„Policisté zastavili třiadvacetiletého řidiče a podrobili ho dechové zkoušce, která byla negativní, ale orientační test na drogy odhalil marihuanu. Muž by zajištěn a převezen na protialkoholní záchytnou stanici, kde ho lékař po odmítnutí vyšetření spojeného s odběrem krve nebo moči umístil do úplné detoxikace,“ uvedla policistka Iva Kormošová.

Policisté po obhlídce vozidla zjistili, že má podhuštěné pneumatiky, je odřené a má promáčklý blatník. Protože bylo auto nepojízdné a překáželo v křižovatce, muselo být odtaženo na odstavné policejní parkoviště. Jednání řidiče bylo posouzeno jako přestupek. Podobného se dopustil už před třemi a půl lety, kdy dostal roční zákaz řízení motorových vozidel a několikatisícovou pokutu.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR