Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Řidič udělal chybu a od rozestavěné dálnice jel v protisměru

24. 11. 2020

page.Name
K neobvyklé události došlo včera na devadesátém kilometru dálnice D11 ve směru jízdy na Hradec Králové. Jelo tam totiž auto v protisměru. Na místo okamžitě vyrazily dvě hlídky policistů, které projely přibližně dvacetikilometrový úsek dálnice, ale žádné auto v protisměru neobjevily. Na pomoc byl připraven i vrtulník.

„Z kamerového záznamu policisté zjistili, že osobní vozidlo červené barvy najelo do protisměru od rozestavěné dálnice vedoucí směrem na Jaroměř. Na další kameře však již zaznamenán nebyl. S největší pravděpodobností si chybu řidič brzy uvědomil, své auto otočil a dálnici opustil. Je štěstí, že v té době byl na dálnici minimální provoz,“ řekla mluvčí policie Iva Kormošová.

Řidič, po kterém policie pátrá, je podezřelý z přestupku, za nějž hrozí pokuta od pěti do deseti tisíc korun a zákaz řízení od šesti do dvanácti měsíců. Za přestupek je řidiči navíc připsáno na jeho konto sedm trestných bodů. „Žádáme svědky, kteří by mohli podat k vozidlu i samotného řidiče bližší informaci, aby zavolali na linku 158,“ vyzývá veřejnost mluvčí.

Hynek Šnajdar
Ilustrační foto