Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Při prvním sněhu se hojně bouralo, při 31 nehodách to odnesly hlavně plechy

4. 12. 2020

Při prvním sněhu se hojně bouralo, při 31 nehodách to odnesly hlavně plechy 0 snímků
Premiérová sněhová nadílka, kterou se včera připomenula letošní zima, ovlivnila silniční provoz v Královéhradeckém kraji. Policisté řešili 31 dopravních nehod, při kterých se naštěstí jen lehce zranilo pět osob. Nejčastější příčinou bylo nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky.

„V celém kraji byl na komunikacích sníh nebo byly mokré, na což řidiči pravděpodobně nebyli připraveni. Auta skončila v příkopech, polích, na střeše, jedno i v kolejišti, nebo narazila do sloupů, stromů, svodidel či domů. Ke dvěma nehodám došlo i na dálnici D11. Řidiči se také nevyhnuli střetům se zvěří,“ konstatovala mluvčí policie Iva Kormošová

Nejzávažnější bouračka se stala na Hradecku krátce před 8. hodinou ranní na silnici u odbočky na Předměřice nad Labem. Třicetiletý řidič nákladního vozidla Volvo s návěsem při brždění za zpomalujícím vozidlem dostal smyk, přejel do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním autem DAF. Rychlá záchranná služba převezla řidiče volva do nemocnice, kde mu byla odebrána krev na rozbor a odkud byl propuštěn po vyšetření domů.

Nikdo jiný zraněn nebyl. U pětadvacetiletého řidiče dafu policisté dechovou zkouškou vyloučili požití alkoholu. Na automobilech včetně nákladu byly vyčísleny škody na celkem 210 tisíc korun. Přesnou příčinu nehody vyšetřují dopravní policisté. Přestože od 1. listopadu mají mít řidiči na svých vozidlech zimní pneumatiky, jedna jednadvacetiletá řidička nařízení nerespektovala a na silnici vyjela s letními.

V Brné na Rychnovsku dostala při projíždění táhlé zatáčky smyk, přejela mimo komunikaci, kde lehce narazila do železničních závor a poté se převrátila na střechu do kolejiště. Z nehody vyvázla bez zranění a dechová zkouška u ní vyloučila požití alkoholu. Škoda na autě byla odhadnuta na15 tisíc a na závoře 500 korun.

„Vlaková doprava musela být zastavena. Protože však nedošlo k poškození tratě, mohly být vlaky po odstranění havarovaného auta opět po zhruba hodině puštěny. Přestupek byl na místě vyřešen uložením pokuty ve výši 1100 korun,“ dodala mluvčí.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR