Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

V případu neštěstí ve Fajnparku, kde se zranily děti, čeká policie na posudky

19. 12. 2020

page.Name
Královéhradecká policie čeká při vyšetřování srpnového případu zřícení nafukovacího skákacího hradu v zábavním Fajnparku u Chlumce nad Cidlinou na znalecké posudky. V případu policie zatím nikoho neobvinila, vyšetřuje jej pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

„Čekáme ještě na výsledky několika znaleckých zkoumání různých oborů. Teprve na základě všech výsledků zadaných znaleckých zkoumání bude možné lépe objasnit příčinu, která vedla k této nešťastné události,“ uvedla mluvčí královéhradecké policie Magdaléna Vlčková. Při zřícení atrakce se zranilo sedm lidí, z toho šest dětí.

Nafukovací atrakce se uvolnila a zřítila 26. srpna po poledni. Jak řekl Roman Švec, provozovatel Fajnparku, kotvení atrakce karabinami a popruhy vytrhl silný nárazový vítr. Podle něj s příchodem větru začali pracovníci jednotlivé atrakce postupně vyfukovat. Skákací hrad se kvůli větru utrhl z úchytů těsně před uzavřením. „Snažili jsme se děti, co byly zabalené v hradu, vyprostit a vytáhnout ven,“ popsal tehdy nešťastnou událost Švec.

Po nehodě byl Fajnpark uzavřen. Všech šest zraněných dětí ve věku od tří do 17 let záchranáři odvezli do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Nejvážněji byl zraněn tříletý chlapec, který utrpěl těžké poranění hlavy. V době zborcení atrakce bylo ve Fajnparku zhruba 1000 lidí. Poté byl uzavřen a provozovatel návštěvníkům vrátil vstupné. K běžnému provozu se Fajnpark vrátil druhý den po události.

ČTK
Foto: HZS Královéhradeckého kraje