Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Jel rychle, v protisměru, snažil se utéct a chtěl uplatit strážníky 50 tisíci

15. 10. 2020

page.Name
Hlídka strážníků městské policie (MP) v Hradci Králové zadržela třiatřicetiletého řidiče osobního automobilu Audi. „Řidič jel po vedlejší silnici a nedal na křižovatce přednost autu městské policie. Potom se centrem města řítil vysokou rychlostí a nereagoval na pokyn k zastavení. Pohyboval se v protisměru, projížděl zákazem vjezdu a hlídce se snažil ujet,“ uvedla tisková mluvčí hradecké MP Eva Kněžourová.

Nebezpečná jízda skončila ve chvíli, kdy si muž o obrubník prorazil přední pneumatiku Poté, co vystoupil z auta, snažil se hlídce namluvit, že on řidičem není, pouze zde prochází. Byl vyzván k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla a dechové zkoušce. „Žádné doklady však u sebe neměl, zkoušku na přítomnost alkoholu odmítl. Strážníkům však nabídl dohodu. Pokud ho nechají jít, dá každému z nich 50 tisíc korun,“ řekla mluvčí.

Strážníci muže upozornili, že je celý rozhovor nahráván, přesto svoji nabídku ještě jedou zopakoval. Záhy byl informován, že je podezřelý z trestného činu podplácení a je přivolána hlídka Policie ČR. „Muž se náhle rozběhl z místa a začal utíkat směrem do parku. Bylo vidět, jak při běhu něco odhazuje do trávy. Nereagoval na výzvy k zastavení a snažil se ztratit ve tmě. Strážníci ho po několika minutách dostihli a nasadili mu pouta. V trávě byly nalezeny odhozené klíčky od vozidla,“ dodala Kněžourová.

Přivolané hlídce Policie ČR muž až na druhou výzvu sdělil svoji totožnost, ale znovu odmítl dechovou zkoušku na alkohol i test na návykové látky. Byl převezen na obvodní oddělení, kde bylo zjištěno, že má udělen roční zákaz řízení s platností do června příštího roku. Včera byl obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a zločinu podplácení, za což mu hrozí vězení od jednoho roku do šesti let. „Navíc se bude zpovídat z přestupku proti majetku, protože na služebně v jedné místnosti rozbil několika údery stropní svítidlo,“ doplnila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto