Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Muž se nátlakem dožadoval odebrání vzorku, vyhrožoval i použitím zbraně

29. 10. 2020

page.Name
Třiapadesátiletý muž v uplynulých dnech telefonáty vyhrožoval pracovníkům odběrového centra COVID 19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Dvakrát anonymně zavolal a nátlakovým způsobem se dožadoval přednostního odebrání vzorku. „Ve svém telefonátu také vyhrožoval použitím střelné zbraně,“ uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

K odběrovému centru do fakultní nemocnice vyrazilo několik policejních hlídek, které začaly místo i širší okolí střežit. „Cílem pro hlídkující policisty do doby vypátrání telefonujícího bylo zajistit maximální ochranu a bezpečí nejen pro klienty přijíždějící na odběry, ale i pro personál, který v této pro nás všechny nelehké době zajišťuje péči,“ vysvětlila mluvčí.

Podle Jiřího Karáska, náměstka z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, měli zpočátku kriminalisté jen velice málo indicií, které by je přivedly k telefonujícímu. „Během několika hodin už však měli nejen indicie, ale i dostatek důkazů. Ty směřovaly k muži, který však pobýval na neznámém místě,“ řekl policista Karásek.

Ani to nebyla pro kriminalisty taková překážka, s níž by si neporadili. „Pro muže si po krátkém čase kriminalisté dojeli do Pardubického kraje, kde se aktuálně nacházel,“ dodal Karásek. Včera byl „telefonista“ obviněn z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí až osmileté vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto