Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Totálně opilý řidič pil „vodečku“ a nadýchal téměř čtyři promile

9. 10. 2020

page.Name
Strážníci městské policie zastavili v Březhradu nedaleko Hradce Králové pětačtyřicetiletého, zjevně opilého řidiče osobního automobilu. „Muž za volantem obtížně komunikoval a jeho pohyby byly nekoordinované. Na dotaz, zda před jízdou požil alkohol, přiznal, že konzumoval „vodečku“. Hlídce se omlouval a stále tvrdil, jak je má rád,“ popsali případ strážníci.

U řidiče bylo dechovou zkouškou potvrzeno 3,42 promile alkoholu. Přivolaná policejní hlídka ho podrobila nové dechové zkoušce a ta ukázala výsledek ještě o 0,32 promile vyšší. Muž byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici. „Druhý den po vystřízlivění byl umístěn do policejní cely a poté mu bylo sděleno podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Protože šlo o cizince, který by se mohl vyhýbat soudnímu líčení, zůstal v cele a dnes byl předveden k soudu. „Z vyšetřování vyplynulo, že řidič chtěl své auto po vypití půl litru vodky přeparkovat z jednoho parkoviště na jiné vzdálené několik desítek metrů. V přejetí z místa na místo mu zabránili strážníci, kteří ho zastavili ke kontrole,“ dodala mluvčí.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: MP Hradec Králové