Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Pod náklaďákem se zbortila krajnice, bouračku nepřežila dvě telata

5. 8. 2020

Pod náklaďákem se zbortila krajnice, bouračku nepřežila dvě telata 0 snímků
Dopravní nehody se stávají každý den, ani včerejšek nebyl na silnicích v Hradci Králové a okolí výjimkou. Dopravní policisté dopoledne vyjížděli ke karambolu do obce Dolní Přím, při němž zahynula zvířata.

Pětačtyřicetiletý řidič nákladního automobilu se chtěl vyhnou protijedoucímu vozidlu, vjel v zatáčce na nezpevněnou krajnici, která se pod ním zbortila, a skončil v příkopu. „Řidič sice naštěstí vyvázl bez zranění a oběťmi bouračky se stala dvě telata, která na místě uhynula,“ potvrdila policistka Lucie Konečná.

Další nehoda, tentokrát dvou osobních aut, se stala rovněž dopoledne v Černilově. Při střetu se zranili dva lidé, které převzali do péče zdravotničtí záchranáři. Komunikace byla zpočátku neprůjezdná, poté byl provoz obnoven kyvadlově. Bez zranění se obešla nehoda dodávky a nákladního vozidla v Osicích, kterou vyšetřují hradečtí dopravní policisté.

Technická závada zřejmě stála u požáru osobního automobilu v Hradci Králové – Kuklenách. Zlikvidovat ho přijely dvě jednotky profesionálních hasičů. „Požár se podařilo hasičům rychle lokalizovat, poté otevřeli motorovou část a vozidlo dohasili. Z poškozeného automobilu unikly na komunikaci pohonné hmoty, ty jednotky zasypaly sorpčním materiálem a vozovku uklidily,“ popsala zásah mluvčí hasičů Martina Götzová. Škoda se vyšplhala na 40 tisíc korun.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR, HZS Královéhradeckého kraje