Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Pod náklaďákem se zbortila krajnice, bouračku nepřežila dvě telata

5. 8. 2020

Pod náklaďákem se zbortila krajnice, bouračku nepřežila dvě telata 12 snímků
Dopravní nehody se stávají každý den, ani včerejšek nebyl na silnicích v Hradci Králové a okolí výjimkou. Dopravní policisté dopoledne vyjížděli ke karambolu do obce Dolní Přím, při němž zahynula zvířata.

Pětačtyřicetiletý řidič nákladního automobilu se chtěl vyhnou protijedoucímu vozidlu, vjel v zatáčce na nezpevněnou krajnici, která se pod ním zbortila, a skončil v příkopu. „Řidič sice naštěstí vyvázl bez zranění a oběťmi bouračky se stala dvě telata, která na místě uhynula,“ potvrdila policistka Lucie Konečná.

Další nehoda, tentokrát dvou osobních aut, se stala rovněž dopoledne v Černilově. Při střetu se zranili dva lidé, které převzali do péče zdravotničtí záchranáři. Komunikace byla zpočátku neprůjezdná, poté byl provoz obnoven kyvadlově. Bez zranění se obešla nehoda dodávky a nákladního vozidla v Osicích, kterou vyšetřují hradečtí dopravní policisté.

Technická závada zřejmě stála u požáru osobního automobilu v Hradci Králové – Kuklenách. Zlikvidovat ho přijely dvě jednotky profesionálních hasičů. „Požár se podařilo hasičům rychle lokalizovat, poté otevřeli motorovou část a vozidlo dohasili. Z poškozeného automobilu unikly na komunikaci pohonné hmoty, ty jednotky zasypaly sorpčním materiálem a vozovku uklidily,“ popsala zásah mluvčí hasičů Martina Götzová. Škoda se vyšplhala na 40 tisíc korun.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR, HZS Královéhradeckého kraje