Čtvrtek

6. října 2022

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Víkend na Hradecku se nesl ve znamení požárů, škody šly do statisíců

3. 8. 2020

page.Name
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové likvidovali požár osobního automobilu v Příčné ulici. „Došlo k zahoření v motorovém prostoru automobilu na plynový pohon,“ přiblížila událost mluvčí hasičů Martina Götzová. Škoda byla vyčíslena zhruba na 50 tisíc korun. Příčinou byla technická závada.

V Nádražní ulici v nedalekém Chlumci nad Cidlinou muselo požár garáže a kůlny, kde byly tlakové lahve, likvidovat pět jednotek hasičů. Na likvidaci ohně byly nasazeny tři vodní proudy. Škoda, kterou plameny způsobily, předběžně dosáhla výše 100 tisíc korun. „Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování, na místo si vyšetřovatel hasičů povolal také specialisty z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdanče,“ uvedla mluvčí hasičů.

Požár se stejnou škodou, tedy 100 tisíc korun, vypukl v Sadové a likvidovaly ho čtyři jednotky hasičů. Tady pro změnu hořel plyn unikající z tlakové lahve a došlo k poškození dalších věcí v okolí. Zásah probíhal za použití dýchací techniky. „Jeden člověk byl při události zraněn, došlo k popálení horních končetin. Do péče si jej převzala Zdravotnická záchranná služba,“ dodala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje