Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Agresor napadl sekyrou muže na lavičce v parku, je obviněn z pokusu vraždy

25. 9. 2020

page.Name
Nevídaná událost, která mohla skončit tragicky, se stala v Zámeckém parku ve Smiřicích nedaleko Hradce Králové. Pětatřicetiletý agresor pod vlivem alkoholu napadl sekyrou na levičce sedícího jednašedesátiletého muže. Ten utrpěl vážná zranění hlavy a skončil v nemocnici.

„Přivolaní policisté útočníka na místě činu zadrželi a podrobili dechové zkoušce. Ta ukázala téměř jednu promili alkoholu. Muž, který byl v těchto dnech obviněn ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu, putoval do policejní cely a odtud do vazební věznice,“ řekla policejní mluvčí Iva Kormošová. Motivem útoku byla pravděpodobně žárlivost. Za pokus vraždy mu hrozí vězení od 10 do 18 let.

Při prověřování pachatele bylo zjištěno, že v polovině srpna v brzkých ranních hodinách rozbil výlohu a vloupal se do prodejny potravin na Smiřicku. „Odcizil cigarety a lahve s alkoholem, tím způsobil škodu za více než 13 tisíc korun. Z evidence bylo navíc zjištěno, že muž byl v minulosti několikrát trestán za převážně majetkovou trestnou činnost. Naposledy byl za krádež odsouzen v dubnu minulého roku,“ dodala mluvčí.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto