Středa

7. června 2023

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Po srážce dvou aut se zranila jedna osoba, poškozeno bylo veřejné osvětlení

18. 9. 2020

page.Name
Na křižovatce Rašínovy třídy s ulicí Na Rybárně v Hradci Králové došlo včera večer k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Na místo události vyrazili nejen dopravní policisté, ale také zdravotničtí záchranáři a profesionální hasiči z centrální stanice.

„Dvaadvacetiletý řidič auta Škoda Octavia jedoucí z Hradce Králové na Pardubice zřejmě nerespektoval červený světelný signál na semaforu. Vjel do křižovatky, kde se střetl s další octavií," posalal bouračku policistka Eliška Majerová. Silnice na Pardubice byla přes hodinu neprůjezdná.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění dvou osob, které si do péče převzali lékaři. Policisté provedli u obou řidičů dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl negativní. Celková hmotná škoda na vozidlech a osvětlení je předběžně vyčíslena na 190 tišíc korun.

Přivolaní hasiči po nehodě zlikvidovali uniklé provozní kapaliny, odtáhli automobil mimo komunikaci a provedli úklid místa od úlomků a střepů. „Při nehodě došlo k poškození lampy veřejného osvětlení, o čemž byly vyrozuměny technické služby,“ doplnila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje