Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Z balkonu ve 13. patře šlehaly plameny, hasičům stěžovaly práci auta u domu

14. 9. 2020

page.Name
V Baarově ulici v Hradci Králové včera odpoledne vypukl požár na balkoně ve třináctém patře panelového domu. Na místo vyrazilo šest jednotek hasičů, které oheň uhasily s použitím hydrantu uvnitř domu a také vysokotlakem z výškové techniky.

„Kouř z balkónu se dostal do bytu, který hasiči odvětrali a provedli kontrolu objektu i střechy. Požár dohašovali také ve vedlejším pokoji, kde došlo žárem k prasknutí okna a zahoření záclon. Při požáru byla v bytě jedna osoba, která se nadýchala zplodin hoření a skončila v nemocnici,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hmotné škody byly předběžně vyčísleny na zhruba 100 tisíc, uchráněné hodnoty představují asi jeden milion korun. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Při zásahu se vyskytl jeden problém. Na nástupní ploše před domem totiž parkovala auta, která tam neměla co dělat, což stěžovalo práci hasičům.

„Připomínáme, že zákon o požární ochraně v této souvislosti ukládá fyzickým osobám, že nesmějí omezit nebo znemožnit použití označených nástupních ploch pro požární techniku. Za nedodržení těchto povinností lze uložit pokutu až do výše 25 tisíc korun. Při řešení přestupků spolupracuje hasičský záchranný sbor s Policií ČR i městskou policií,“ dodala mluvčí hasičů.

Zásady správného parkování

  • parkujte tak, aby zůstala trvale volně průjezdná šířka příjezdové komunikace nejméně 3 m k objektům, k nástupním plochám a k požárním hydrantům
  • neparkujte před vstupem do objektu
  • neparkujte na nástupních plochách
  • neparkujte před nadzemními hydranty
  • neparkujte nad podzemními hydranty

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje