Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Bouračky na silnicích hradeckého regionu se neobešly bez zranění

8. 3. 2021

Bouračky na silnicích hradeckého regionu se neobešly bez zranění 6 snímků
Doprava na silnicích královéhradeckého regionu se ani o minulém víkendu a dnes neobešla bez nehod. V Hořické ulici v Hradci Králové narazil osobní automobil do vrat. Při tom se zranila jedna osoba. Další karambol se stal na komunikaci mezi Prasekem a Novým Bydžovem.

Tam bouralo osobní auto, který skončilo mimo vozovku převrácené na střechu. I v tomto případě došlo ke zranění jedné osoby, která skončila v péči Zdravotnické záchranné služby. Do třetice se střetly dva automobily u Předměřic nad Labem.  

„V jednom z vozů zůstala zaklíněná posádka. Obě havarovaná auta se nacházela mimo silnici, jedno převrácené na bok. Dva zraněné z převráceného auta vyprostili hasiči a předali je zdravotníkům,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči pomáhali také Labské kotlině v Hradci Králové, kde spadla cyklistka a do výpletu kola se zaklínila noha malého dítěte. „Dítě bylo rychle vyproštěno, jeho otec vyštípal dráty. Maminku i s capartem si převzali do péče zdravotničtí záchranáři,“ dodala mluvčí Götzová.

V hradecké městské části Třebeš dnes narazilo osobního auto do stromu. Z nabouraného vozidla vyprostili hasiči jednu osobu pomocí hydraulického zařízení a předali ji do péče záchranářů. Jedna z vážnějších dopravních nehod se stala krátce před půl osmou ranní na silnici v obci Hvozdnice. Pětadvacetiletý řidič auta Ford Mondeo jel příliš rychle, na mokré vozovce dostal smyk a přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím autem VW Golf.

„Oba řidiči byli s lehkým zraněním převezeni rychlou záchrannou službou do nemocnice. Alkohol byl u obou vyloučen dechovou zkouškou. Na fordu byla odhadnuta škoda na 25 tisíc a na golfu 110 tisíc korun. Přesnou příčinu nehody vyšetřují dopravní policisté,“ řekla mluvčí policie Iva Kormošová.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje