Úterý

6. června 2023

Nyní

18°

Zítra

24°

Svátek má

Prázdnější silnice lákají k vyšší rychlosti, řidič jel přes 200 kilometrů v hodině

16. 3. 2021

page.Name
Dopravní policisté v Královéhradeckém kraji se od 5. března při dopravně bezpečnostních opatřeních zaměřují hlavně na dodržování maximální povolené rychlosti. „Ukazuje se však, že řidiči, přestože je všude na silnicích kvůli kontrolám vládních nařízení plno hlídek, stále nerespektují dopravní značení,“ řekla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Od začátku akce do včerejška policisté zjistili u všech účastníků silničního provozu 741 přestupků. Na prvním místě – 447 případů, je překročená rychlost se 447 přestupky. V 59 případech jde o nepoužití bezpečnostních pásů, dále 37 přestupků souvisejících se špatným technický stav vozidla a ve 22 případech telefonování za jízdy.

Policisté na místě uložili pokuty ve výši téměř 457 tisíc korun a 36 přestupků předali správním orgánům. U jedenácti řidičů bylo zjištěno požití alkoholu a u tří užití návykových látek, u pěti byl prokázán zákaz řízení. Jen za uplynulý víkend 166 řidičů překročilo povolenou rychlost.„Například na dálnici D11 ve směru na Hradec Králové v sobotu naměřili dvaapadesátiletému řidiči osobního auta rychlost 209 kilometrů v hodině. V brzké době se bude zpovídat u správního orgánu, který mu může uložit pokutu pět až deset tisíc korun a zákaz řízení na šest až dvanáct měsíců,“ upozornila mluvčí.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR