Středa

10. srpna 2022

Nyní

14°

Zítra

13°

Svátek má

Převrácená cisterna blokovala 11 hodin provoz na dálnici ve směru na Hradec

30. 3. 2021

Převrácená cisterna blokovala 11 hodin provoz na dálnici ve směru na Hradec 12 snímků
Několik jednotek hasiči od dnešního rána zasahovalo u dopravní nehody, která se stala na dálnici D11 u obce Klamoš na Hradecku. Převrátila se tam cisterna, která převážela 24 tisíc litrů nafty a 14,5 tisíce litru benzínu. Hasiči na místě události strávili jedenáct hodin.

Podle mluvčí hasičů Martiny Götzové hasiči na místě zjistili, že při nehodě došlo k narušení jedné sekce soupravy, kde bylo asi sedm tisíc litrů nafty. Šlo však o drobný únik, jednotky jímaly kapalinu a zajistily místo události. Řidič vozidla vyvázl bez zranění. Na vyproštění cisterny byla povolána specializovaná firma.

„Ještě předtím bylo ale nutné přečerpat veškerý obsah havarované soupravy do náhradních cisteren. Po 15. hodině byly zahájeny práce na převrácení cisterny zpět na kola a vyproštění na komunikaci. Následně byla souprava naložena na odtah,“ uvedla mluvčí.

Po dobu vyprošťovacích prací byla dálnice uzavřena, po 17. hodině byl provoz obnoven. Hasiči předali místo zásahu zástupcům orgánů ochrany životního prostředí, kteří na místě dohlíželi na odklízení kontaminované zeminy.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje