Čtvrtek

6. října 2022

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Letošní alkoholová rekordmanka, řidička nadýchala téměř 4 promile!

29. 6. 2021

page.Name
Vše začalo v neděli odpoledne na lesní cestě nedaleko Biřičky v Hradci Králové, kde u zaparkovaného auta stála žena, která vyhodila na zem dvě lahve. Přivolaní policisté ji vyzvali, aby je uklidila, což se stalo. O necelou hodinu došlo k dohře celého případu.

„Policisté si totiž na Svatováclavském náměstí v Hradci Králové všimli stejného vozidla a zastavili ho ke kontrole. Tentokrát řidičku vyzvali k předložení všech potřebných dokladů a podrobení se dechové zkoušce. Šestačtyřicetiletá žena měla všechny doklady v pořádku, ale dechová zkouška ukázala hodnotu téměř čtyři promile, což je letošní rekord,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Přestože byla žena značně opilá, komunikovala s policisty srozumitelně, pohyby měla koordinované a na první pohled nejevila známky opilosti. Policisté ji zadrželi řidičák, zakázali další jízdu a převezli na záchytku, kde ji lékař uznal schopnou pobytu v policejní cele. Vyšetřováním vyšlo najevo, že řidička před jízdou vypila dvě „sedmičky“ vína. Teď ji hrozí jeden rok vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto