Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Policie na Hradecku rozprášila dva gangy zlodějů, kradli hlavně bicykly

4. 6. 2021

page.Name
Zloději kol. Tak se jmenuje slavný italský film. A právě dvěma zlodějským gangům, které se soustředily zejména na krádeže bicyklů, se nyní dostali na kobylku kriminalisté. V této souvislosti zahájili trestní stíhání šesti mužů ve věku od 18 do 42 let podezřelých ze spáchání 56 skutků na Hradecku.

„Od podzimu minulého roku se do hledáčku kriminalistů dostaly dvě organizované skupiny pro podezření z páchání krádeží, zejména jízdních kol,“ prozradila řádění skupiny zlodějů policejní mluvčí Eliška Majerová. Kromě toho, že se obvinění vloupali do desítek sklepních kójí, jejich pozornosti neunikly ani chodby, kolárny, kočárkárny, půdy, suterény, stojany a podobně.

Škoda, kterou pachatelé krádežemi napáchali, se vyšplhala minimálně na 200 tisíc korun. Na místech vloupání prováděli kriminalističtí technici důsledné ohledání místa činu a pečlivě zajišťovali nalezené stopy. „Při realizaci pomohla úzká spolupráce s kolegy z obvodních oddělení a operativní šetření kriminalistů,“ uvedl jeden z hradeckých kriminalistů. Při této rozsáhlé a organizačně velice náročné realizaci byl jeden gang zadržen pro podezření z krádeží. Druhý gang, tedy další trojice mužů, zadrželi policisté již jako obviněné. Trestní stíhání za krádeže probíhalo na svobodě, lapkové však kradli dál.

Po sdělení obvinění podali kriminalisté na tři ze šesti mužů návrh na vzetí do vazby. „Kromě dvaačtyřicetiletého muže, který je podezřelý ze spáchání přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti, nejsou zbylí muži policistům neznámí. Jde o recidivisty, kteří byli za obdobnou trestnou činnost již v minulosti stíháni,“ upozornila mluvčí.

Muži ve věku 18 a 31 let jsou obviněni z krádeže a porušování domovní svobody, za což jim hrozí tři roky vězení. Za přečin krádeže spáchaného ve spolupachatelství mohou jít sedmadvacetiletý a o dva roky starší muž na dva roky za mříže. Poslední obviněný, kterým je osmadvacetiletý mladík, může jít za krádež do basy na dva roky.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR