Neděle

28. listopadu 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Šest migrantů vyskákalo v Černožicích z kamionu, byly mezi nimi děti

16. 6. 2021

page.Name
Na čerpací stanici v Černožicích u Hradce Králové včera před polednem vyskákali z kamionu cizinci a vydali se směrem ke stavbě dálnice D11. Policejní hlídky včetně cizinecké policie a psovoda se služebním psem okamžitě vyrazily na místo.

„Po půlhodinovém pátrání se jim podařilo v Holohlavech u potůčku Jordán najít tři v houští schované cizince. Další tři byli nalezeni v obilí o dva kilometry dále. Ani jeden z nich nepředložil žádný doklad totožnosti ani doklad o legálnosti pobytu. Proto byli zajištěni a převezeni na služebnu cizinecké policie,“ popsala případ policejní mluvčí Iva Kormošová.

Prověřením v databázi bylo zjištěno, že jde o tři nezletilé děti, dva mladistvé a dospělého cizince pocházejících z jednoho asijského státu, kteří mají kromě nezletilých zažádáno o azyl v Rumunsku. Všichni byli podrobeni testu na covid s negativním výsledkem. 


„Pět dětí bylo předáno pracovníkům orgánu sociálně - právní ochrany dětí. Dospělý muž má povinnost opustit území České republiky. Po nutných úkonech bude umístěn do záchytného zařízení pro cizince a následně vrácen do Rumunska. Po řidiči kamionu, z kterého cizinci vyskákali, ve spolupráci s polskými kolegy pátráme,“ dodala mluvčí.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR