Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Halu s odpadem zachvátil požár, zplodiny se naštěstí nerozšířily do obytných částí

4. 7. 2021

Halu s odpadem zachvátil požár, zplodiny se naštěstí nerozšířily do obytných částí 0 snímků
Na Slezském předměstí v Hradci Králové došlo dnes ráno k požáru haly s odpadem v areálu sběrného dvora. K likvidaci ohně spěchalo celkem sedm jednotek hasičů a současně s tím byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Podle našich informací v současné době už oheň nehoří, ale místo události je zahaleno kouřem. Hasiči prolévají prostor požáru vodou a snaží se ohnisko co nejrychleji zlikvidovat. „Vyvážíme odpad a hasíme skrytá ohniska,“ prozradil na Tweeteru velitel zásahu. Podívejte se na video.

Průzkumem místa události jednotky zjistily, že hoří v hale o rozměrech asi 40 krát 40 metrů, která byla odpadem naplněna zhruba z jedné třetiny komunálním odpadem, tříděným plastem a papírem. „Hasiči využili při zásahu několik proudů s vodou a pěnou. Odpad musel být postupně pomocí manipulátoru vyvážen mimo halu, jednotky jej prolévaly,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči uvedli, že zplodiny hoření se nerozšířily do obytné části města. Příčinou požáru je s největší pravděpodobností samovznícení odpadu. Škoda je předběžně odhadnuta na 1,5 milionu korun.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje