Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-3°

Svátek má

Řidiči vyrazili na silnice pod vlivem alkoholu a drog, polovina bourala

7. 7. 2021

page.Name
O uplynulém prodlouženém víkendu měli královéhradečtí policisté obzvlášť napilno, nesl se totiž ve znamení alkoholu či drog za volantem. Od pátečního odpoledne až do včerejšího večera bylo devět řidičů přistiženo pod vlivem alkoholu a tři pod vlivem drog. Ve více než polovině případů opilí řidiči havarovali.

„Rekordmanem se tentokrát stal jednatřicetiletý řidič, který vyjel v pátek na silnici v Hradci Králové s 2,77 promile alkoholu v dechu. Druhá zkouška policistům ukázala hodnotu 2,94 promile alkoholu. Muž byl zadržen a převezen do policejní cely. Nyní mu hrozí vězení v trvání jednoho roku,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

K jízdám pod vlivem alkoholu patří dopravní nehody. V sobotu ve Rzech u Nového Města nad Metují řidič v automobilu Škoda Superb za sebou vlekl na laně čtyřkolku, která v zatáčce vyjela mimo silnici. Řidič i spolujezdec ze čtyřkolky byli předáni do péče lékařů. U řidiče auta dechová zkouška opakovaně prokázala 0,2 promile alkoholu. Navíc čtyřkolka není zaregistrována v registru silničních vozidel a její řidič má blokované řidičské oprávnění.

Při další bouračce mezi Horním Maršovem a Svobodou nad Úpou figuroval podnapilý cyklista. Ve chvíli, kdy byl předjížděn autobusem, strhl kolo do příkopu, zranil se a byl předán do péče lékařů. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili opakovaně více než 2 promile alkoholu.

Další karambol se stal v Borovnici na Trutnovsku, kde devětadvacetiletý řidič vjel do zatáčky příliš rychle, dostal smyk, vyjel mimo komunikaci a narazil do betonové skruže a hydrantu. Dechová zkouška ukázala přes 1,5 promile alkoholu. Řidič i spolujezdec utrpěli zranění. Předběžná škoda byla vyčíslena na 70 tisíc korun.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR