Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

26°

Svátek má

Několik požárů v Hradci a okolí doprovodily dopravní nehody

26. 4. 2021

Několik požárů v Hradci a okolí doprovodily dopravní nehody 0 snímků
Hasiči v Hradci Králové a okolí neměli příliš klidný víkend. Kromě dopravních nehod zasahovali také u několika požárů. Ten první vypukl v pátek necelou hodinu po půlnoci ve Velehradské ulici v Hradci Králové a zachvátil tam odpad a pneumatiky.

„V blízkosti ohniska požáru bylo zaparkované vozidlo, které hasiči ochlazovali, i přesto jej stihl oheň poničit. Škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. Oheň řádil v témže dni nad ránem také v Nepolisech, části Zadražany, tentokrát v podkroví rodinném domě, kam rozšířil od hořící pergoly.

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že za vznikem požáru stála zřejmě nesprávná instalace komínového tělesa. Potom už hasiči vyjížděli k bouračkám na silnicích. Dva automobily se střetly v hradecké ulici Akademika Bedrny. Nikdo naštěstí nebyl při nehodě zraněn. Další karambol se stal v Náchodské ulici u kruhového objezdu u ČKD, kde se střetla tři osobní vozidla.

Na střeše svou jízdu skončil automobil v Novém Městě. Dvě vozidla se rovněž srazila na kruhovém objezdu v Brněnské ulici. Podobný scénář se odehrál na křižovatce ulic Sokolská a Hradecká, kde se také srazily dva automobily. Na rozdíl od předchozích nehod se zde zranila jedna osoba, kterou si převzali do péče zdravotničtí záchranáři. Víkendové události včera uzavřel střet osobního auta s motocyklem u kruháku ve Svobodných Dvorech. Přesnou příčinu všech nehod vyšetřují dopravní policisté.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje