Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Na silnice Hradecka vyrazili někteří řidiči pod vlivem drog a alkoholu

11. 5. 2021

page.Name
Amfetamin/Metamfetamin, Cannabis, LSD, nebo alkohol. Tímto způsobem se v o minulém víkendu někteří řidiči na Královéhradecku „posilnili“, než vyrazili na silnice. Tyto látky však za volant automobilu rozhodně nepatří. Policisté při kontrolách odhalili v Hradci Králové 12 řidičů. U osmi z nich vyšel pozitivní test na drogy u čtyřech na alkohol.

Pět řidičů se odmítlo podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Všem byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Ostatní vyjeli bez řidičáku nebo jim byl uložen trest v podobě zákazu řízení všech motorových vozidel. Mezi hříšníky byla i jednatřicetiletá žena, která v neděli večer dostala smyk v zatáčce a skončila s vozidlem v příkopu mezi obcemi Dolní Javoří a Lázně Bělohrad.

Policisté jí naměřili 2,13 promile alkoholu v dechu a dále zjistili, že nevlastní platné řidičské oprávnění. Za tyto činy řidičce hrozí až jeden rok za mřížemi. „I když by se někomu mohlo zdát, že 12 řidičů přistižených pod vlivem návykové látky či alkoholu během tří dnů napříč celým krajem není až tak vysoké číslo, je potřeba si uvědomit, že policisté nestaví každé vozidlo,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.

Podle ní přibližně každých šest hodin mohou motoristé a další účastníci silničního provozu na komunikacích potkat minimálně jednoho nezpůsobilého řidiče, který nemá za volantem svého vozidla co dělat, a který představuje potencionální riziko. „Bezpečnost silniční dopravy je dlouhodobě vážným problémem, který policie stále řeší a bude řešit i nadále kontrolami zaměřenými právě na požívání alkoholu či jiných návykových látek před jízdou. Nechceme totiž, aby byl alkohol a jiné látky příčinou lidského neštěstí,“ dodala mluvčí.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto