Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Policie dopadla tři násilníky, útočili v centru Hradce, nejmladšímu je 14 let

31. 5. 2021

page.Name
Královéhradecká policie dopadla tři lidi, kteří podle kriminalistů zaútočili v centru Hradce Králové 15. a 22. května na tři muže. Dva z útočníků jsou nezletilí, nejmladšímu je 14 let. Všichni napadení skončili v nemocnici. ČTK to dnes sdělila policie.

V prvním případě útočili chlapci ve věku 14 a 17 let v ulici V Kopečku před Pivním barem Bouda na 35letého muže, ve druhém případě na křižovatce ulic V Kopečku a Československé Armády napadli navíc s 32letým mužem dva muže ve věku 51 a 44 let.

"Oba muži ve věku 51 a 44 let po utržení několika kopů a úderů pěstí skončili v nemocnici, mladší z nich s těžkým, život ohrožujícím zraněním a s nejistou prognózou vývoje jeho zdravotního stavu," uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Policie obvinila nejstaršího útočníka ze zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečinu výtržnictví, za což mu hrozí trest až deset let vězení. Muž je stíhán na svobodě.

"Ve vazbě po obvinění ze spáchání provinění těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví skončil 17letý mladík, protože se trestné činnosti dopouští opakovaně, a to se stále vzrůstající intenzitou a brutalitou," uvedla Kormošová.

Nejmladší nezletilý útočník, který kvůli nízkému věku není trestně odpovědný, byl umístěn v diagnostickém ústavu. Podle policie se dopustil činu jinak trestného pokus těžkého ublížení na zdraví, výtržnictví a ublížení na zdraví s následkem těžké újmy na zdraví. K dopadení pachatelů pomohly poznatky veřejnosti, uvedla policie.

ČTK
Ilustrační foto: Miloš Šálek