Čtvrtek

6. října 2022

Nyní

Zítra

13°

Svátek má

Na bouračkách v Hradci Králové a okolí se podepsal čerstvý sníh na silnicích

14. 1. 2021

page.Name
Celkem ke 48 událostem včera vyjížděli hasiči v Královéhradeckém kraji, přičemž dlouhodobý denní průměr je zhruba 15 a 20 výjezdů. „Na zvýšeném počtu událostí se podepsala především čerstvá sněhová pokrývka, která působila komplikace na silnicích,“ vysvětlila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Během včerejška zasahovaly jednotky u 11 dopravních nehod. V Březhradské ulici v hradecké části Březhrad došlo k dopravní nehodě kamionu. Ten zablokoval silnici a skončil nad příkopem. Vyproštění vozidla provedla specializovaná firma. Další bouračka se stala ve Všestarech.

 

„U křižovatky s odbočkou na Chlum se střetly dva osobní automobily. Při této nehodě se dva lidé zranili a byli předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla, odpojili akumulátory a usměrňovali dopravu v okolí,“ uvedla mluvčí.

Do třetice havarovalo auto ve Mžanech, části Dub. Řidič sjel s vozidlem do příkopu, posádka naštěstí vyvázla bez zranění. Přivolaní hasiči zabezpečili místo nehody, komunikace byla chvíli zcela neprůjezdná. Odtah zajistil majitel vozu.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje