Neděle

16. června 2024

Nyní

20°

Zítra

23°

Svátek má

Nedovolené ozbrojování: Vlastník předal zbraně svému známému

19. 1. 2021

page.Name
Z trestného činu nedovolené ozbrojování policisté v minulých dnech obvinili dva muže ve věku 29 a 42 let z Hradecka, za což jim hrozí až dva roky vězení. „Mladší jako příslušník ozbrojené složky je držitelem zbrojního průkazu a vlastník dvou zbraní kategorie B - samonabíjecí pistole a samonabíjecí pušky, dal staršímu, který nemá žádný zbrojní průkaz, zbraně do zástavy,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Na tuto skutečnost se přišlo v okamžiku, kdy k mladšímu z mužů přišla kontrola správního úřadu kvůli odnětí zbrojního průkazu z důvodu nezpůsobilosti k jeho držení. Ta vyplynula z lékařského posudku. Ten byl vypracován proto, že byl muž přistižen na pracovišti pod vlivem amfetaminu a metamfetaminu. Správní orgán však u muže žádné zbraně nenašel. 

Při dalším vyšetřování policisté zjistili, že zbraně na jaře loňského roku předal kvůli finanční tísni jako zástavu za několikatisícovou půjčku svému staršímu známému. Ten policistům vydal dobrovolně pouze samonabíjecí pistoli, druhou zbraň prý kvůli obavám hodil do Labe. Policejní potápěči se na uvedené místo vydali, bohužel však, kromě několika nákupních košíků, žádnou zbraň nenašli,“ dodala mluvčí.

 Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto