Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Ve stejné ulici se staly dvě nehody, zranění řidiči skončili v péči lékařů

7. 1. 2021

Ve stejné ulici se staly dvě nehody, zranění řidiči skončili v péči lékařů 0 snímků
Dvě dopravní nehody se staly jen několik metrů od sebe a v rozmezí několika hodin na ulici Bratří Štefanů v Hradci Králové. V prvním případě se zde srazilo osobní auto s autobusem. Šestačtyřicetiletý řidič auta Ford zřejmě nedal při otáčení znamení o změně směru jízdy a došlo tak ke střetu s autobusem jedoucím za ním,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Policisté u obou řidičů vyloučili přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou. Při nehodě se zranil řidič fordu, kterého si do péče převzali lékaři. Jeho vůz neměl zimní pneumatiky, a navíc bylo zjištěno, že nemá platný řidičský průkaz. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 315 tisíc korun.

Při druhé bouračce ve stejné ulici devětatřicetiletá řidička automobilu Škoda zřejmě nerespektovala dopravní značení Dej přednost v jízdě, vjela na hlavní silnici, kde se střetla s nákladním vozidlem. Při nehodě se zranila a byla také předána do péče lékařů. Přítomnost alkoholu u řidičů byla vyloučena. Škoda se vyšplhala na zhruba 145 tisíc korun. Příčiny obou nehod vyšetřují dopravní policisté.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR