Středa

29. listopadu 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Zloději z ciziny kradli z aut filtry, škoda přesáhla 3 miliony. Jsou ve vazbě

21. 1. 2021

page.Name
I když skončili ve vazbě, vycházejí najevo další protiprávní činy tří cizinců z Evropské unie, kteří skončili v policejní síti. Na podzim minulého roku bylo po dvou měsících usilovného pátrání zadrženi v Pardubicích pachatelé ve věku 38, 41 a 43 let krádeží filtrů z dodávek. K dopadení dopomohl hlavně tamní kvalitní městský kamerový systém.

„Cizinci se tehdy zaměřili na automobily Renault Master a Opel Movano zaparkovaná na volně přístupných místech v Hradci Králové a Pardubicích, z nichž po demontáži uchycovacích šroubů a přeskřípnutí dvou gumových hadic demontovali filtr pevných částic DPF. Ty pak dodávali do své země jako náhradní díly,“ popsala řádení zlodějů policejní mluvčí Iva Kormošová.

Na 22 vozidlech způsobili škodu za více jak 1,6 milionů korun.  Celé trio skončilo ve vazbě a hrozí mu dva až osm let za mřížemi. Policisté v těchto dnech rozšířili trestní stíhání všem třem obviněným mužům o další skutky. Ukázalo se totiž, že zmíněné filtry ukradli ještě z dalších 19 aut včetně dvou převozních sanitek. „Škoda se tím pádem rozrostla na více než tři miliony korun,“ dodala mluvčí policie.Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR