Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Mladíka na přechodu u Adalbertina srazil trolejbus

23. 11. 2021

page.Name
Zraněním jednadvacetiletého muže skončila ranní nehoda u Adalbertina. Do mladíka přecházejícího po přechodu pro chodce narazil projíždějící trolejbus městské hromadné dopravy.

K nehodě došlo v úterý krátce po půl osmé ranní. „Na lince 158 jsme dnes krátce po půl osmé přijali oznámení o střetu vozidla s chodcem, ke kterému mělo dojít na ulici ČSA v Hradci Králové. Řidič trolejbusu jedoucí od ulice Mostecká směrem k ulici Divišova narazil do muže, který přecházel po přechodu pro chodce z jeho pravé strany. Chodec byl s blíže nespecifikovaným zraněním převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice," popsala nehodu mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Zranění mladého muže by snad neměla být příliš vážná. Po nehodě byl schopen absolvovat dechovou zkoušku. Její výsledek byl stejně jako u sedmatřicetiletý řidiče městské hromadné dopravy negativní. Policisté na místě odhadli škodu na trolejbusu na 50 tisíc korun. Přesná příčina i míra zavinění zůstávají předmětem dalšího šetření hradeckých policistů.