Pondělí

15. července 2024

Nyní

22°

Zítra

21°

Svátek má

Nepoučitelné zlodějky. Mladé ženy kradly kola i poté, co už je policisté obvinili

26. 11. 2021

page.Name
Ani obvinění ze strany hradeckých policistů a hrozící tříletý pobyt za mřížemi neodradil mladé dívky od toho, aby pokračovaly v soustavných krádežích jízdních kol a dalších věcí. Jednu sklepní kóji vykradly ženy ve věku 21 a 22 let dokonce dvakrát během tří dnů. Mladší z pachatelek je od dnešního dne ve vazbě.

V září letošního roku obvinili hradečtí kriminalisté dvě mladé ženy ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ženy ve věku 21 a 22 let se zaměřovaly na vykrádání sklepů, odkud si odnášely zejména jízdní kola. Během tří měsíců odcizily nejméně 15 kol a další věci v celkové hodnotě asi 100 tisíc korun. Policisté navíc zjistili, že mladší z pachatelek byla za krádeže odsouzená už v polovině loňského roku a doposud je stále v podmínce. Obě ženy, kterým hrozí až tři roky vězení, zůstaly obviněné na svobodě. 

Nyní se ukázalo, že se ani trochu nepoučily. V krádežích totiž vesele pokračovaly i po obvinění. V posledních týdnech odcizily dalších pět jízdních kol a jednu koloběžku. „Jednomu poškozenému, jehož sklep navštívily dvakrát po sobě s třídenním odstupem, odcizily rybářské náčiní. Jednou zase využily chvilkovou nepozornost ženy, která odjížděla na dovolenou a nechala připravená zavazadla ve společných částech domu bez dozoru. Poškozená přišla o věci za téměř devět tisíc korun," popisuje další krádeže mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. Celkově sedmi novými skutky způsobily ženy škodu za dalších 40 tisíc korun.

Policistům došla trpělivost a se souhlasem státního zástupce podali podnět na vazbu mladší ženy, která je stále v podmínce. Soudce návrh akceptoval a žena je tak od dnešního dne ve vazební věznici.