Neděle

14. dubna 2024

Nyní

22°

Zítra

14°

Svátek má

Opilá agresivní žena nešetřila vulgaritami a pokousala policisty

2. 11. 2021

page.Name
Ke kuriózní situaci při zásahu policie došlo u jednoho obchodního domu na Pražském Předměstí v Hradci Králové, kde ostraha zadržela čtyřčlennou skupinu osob, z níž jeden muž odcizil v obchodě bundu.  „Při příjezdu policejní hlídky se dva muži dali na útěk, policisté je však doběhli a zadrželi. Při jejich zajišťování se na trojici policistů znenadání agresivně vrhla přítelkyně jednoho z nich,“ popsala začátek případu, který měl svoji dohru, policejní mluvčí Iva Kormošová.

Než se hlídce dvacetiletou agresivní ženu podařilo spoutat, chrlila ze sebe vulgární nadávky, mlátila a kopala kolem sebe. „Při tom jednoho policistu kousla do předloktí, druhému málem ukousla malíček a třetímu se opakovaně zakousla do ruky. Dvěma policistům způsobila zranění, s kterým museli vyhledat lékařské ošetření,“ uvedla mluvčí. Po zajištění byla žena podrobena dechové zkoušce s výsledkem 1,5 promile alkoholu.

Protože i zadržení muži byli silně podnapilí, skončili na protialkoholní záchytné stanici. Muž podezřelý z krádeže bundy bude řešen u správního orgánu, kam policisté přestupek po prošetření oznámí. Žena nyní čelí obvinění ze zločinu násilí proti úřední osobě, za což ji hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR