Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Při dopravní nehodě U Trotiny se zranilo pět lidí, jedno dítě je kritickém stavu

26. 11. 2021

page.Name
Dopravní nehoda u Trotiny u Smiřic na Královéhradecku dnes odpoledne zhruba na dvě hodiny zastavila provoz na hlavním silničním tahu mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Čelně se srazila dvě osobní auta, nehoda si vyžádala pět zraněných, včetně dvou dětí. Jedno dítě je podle záchranářů v kritickém stavu.

„Příčiny nehody budou předmětem dalšího vyšetřování. Silnice je opět průjezdná," řekla v 17.30 ČTK policejní mluvčí Lucie Konečná. Na místě zasahovalo několika sanitek a také vrtulník.

„Rozsah zranění je různý, šlo o středně těžká a těžká zranění. Jedno z dětí muselo být hned od začátku resuscitováno a bylo předáváno na urgentním příjmu v kritickém stavu, je v přímém ohrožení života. Druhé z dětí bylo mimo ohrožení života,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Ivo Novák.

Vrtulník podle něj přepravil do nemocnice muže s poraněním trupu a končetin. „Podle mých informací čtyři zranění byli z jednoho a jeden z druhého auta,“ dodal Novák. Silnice I/33 patří k jedné z nejzatíženějších na území Královéhradeckého kraje. Odlehčit by jí měla dálnice D11, která nyní ve směru od Prahy končí v Hradci Králové. Navazující úsek z Hradce Králové do Jaroměře je před dokončením. Podle posledních slibů silničářů by měl být otevřen do konce roku.

ČTK
Foto: HZS Královéhradeckého kraje