Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Blíží se Vánoce, strážníci varují před rozmanitými podvodníky i kapsáři!

5. 12. 2021

page.Name
Blížící se Vánoce nejsou pouze přípravou na nejkrásnější svátky v roce spojené s nákupem dárků pro své blízké, ale v tomto období nebývale také ožívají nejrozmanitější podvodníci, zloději a kapsáři. Ti k okrádání využívají klasického předvánočního shonu a snížené pozornosti nakupujících.

Vymyšlené postupy kapsářů neznají mezí. Samotná krádež bývá blesková a tito zlodějíčkové ji mají většinou dobře nacvičenou,“ upozornila tisková mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová. Strážníci doporučují mít peněženky dobře ulože v náprsní kapse, kabelky či tašky mít stále pod dohledem.

„Nikdy je neodkládejte do nákupního košíku a vyhýbejte se místům s větším počtem lidí. V prostředcích městské hromadné dopravy mějte svá zavazadla stále pod dohledem a raději na ně položte i ruku,“ uvedla mluvčí.

Městská policie rovněž nabádá občany, aby nepodlehli nátlaku podomních prodejců, kteří se jim pokusí prodat něco, co nutně, ale opravdu nutně potřebují, například vodovodní baterie, bezpečností dveře či zámky. „Odborníkům“ na levné energie zároveň nedoporučuje nic podepisovat. Známým trikem, který působí na city lidí, jsou žádosti o finanční příspěvek pod záminkou různých charitativních sbírek. Ty si lze ověřit prostřednictvím linky 156.

„Královéhradečtí strážníci příchod adventního času nijak nepodceňují. Preventivně a ve zvýšené míře se pohybují po městě i v okolí nákupních center. Kontrolují veřejný pořádek, správné parkování  i dodržování vládních nařízení. Přesto, buďte obezřetní!“ vyzývají občany.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Zdeněk Puš