Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Cizinec ujížděl 180 kilometrovou rychlostí, on i spolujezdec požili kokain

7. 12. 2021

page.Name
Policejní hlídka ze Smiřic hodlala zkontrolovat nebezpečně uhánějící osobní auto Mercedes ve směru z Jaroměře do Hradce Králové. U odbočky na Rodov policisté řidiče vyzvali výstražnými světly k zastavení, Ten však sešlápl plyn a řítil se dál rychlostí až 180 kilometrů v hodině.

„Jel i přes plnou čáru a předjížděl před sebou jedoucí auta, čímž ohrožoval je i protijedoucí vozidla,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Řidič v Trotině odbočil z hlavní silnice a pokračoval směrem na Velký Vřešťov, kde najel do slepé ulice, nemohl pokračovat dál a musel zastavit.

„Z auta vyskočili dva muži, kteří se i přes uklouznutí a pádu na ledu dali na útěk. Pomocí donucovacího prostředku namířené střelné zbraně se podařilo hlídce spolujezdce zadržet. Řidiče, kterému se podařilo přeskočit plot a utéct, zadržela o chvilku později jiná hlídka,“ popsala dramatické okamžiky mluvčí. Čtyřiatřicetiletý spolujezdec nadýchal 2,5 promile, řidič ve věku 22 let dechovou zkoušku odmítl. Oba muži z jednoho státu Evropské unie se podrobili orientačnímu testu na drogy, který měli pozitivní na kokain. Skončili v policejní cele.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR