Středa

27. září 2023

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Na přejezdu u kaštanky se na Boží hod srazilo auto s vlakem

25. 12. 2021

page.Name
Ke srážce vlaku a osobního auta vyjížděly na sobotní Boží hod vánoční všechny složky integrovaného záchranného systému na přejezd poblíž známe kaštanové aleje v Hradci Králové. Osobní vlaku jedoucí z Hradce Králové do Pardubic se krátce po desáté hodině na přejezd srazil s automobilem značky Hyundai. Auto skončilo po nehodě na boku přímo v kaštanové aleji. Řidiče si převzali do péče přivolaní záchranáři.

Podle informací hasičů odvezli zraněného řidiče osobního auta do nemocnice záchranáři. Zhruba tři desítky cestujících z vlaku pak převezl evakuační autobus zpátky na hradecké hlavní nádraží. 

Dopolední nehoda na přejezdu v Honkově ulici a ulici Prokopa Holého na chvíli úplně zastavila provoz na železniční trati mezi Hradcem a Pardubicemi. Vlaky následně začaly jezdit odklonem přes Plačice a nabíraly tak menší zpoždění. Nehoda taktéž uzavřela i silnici na Pražském Předměstí. Proč řidič auta vjel na přejezd se světelnou signalizací v době, kdy jel po trati osobní vlak, je předmětem dalšího vyšetřování policistů.

Ve 12 hodin se podařilo provoz na železniční trati obnovit. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje