Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Řidič na Hradecku dostal smyk a střetl se s protijedoucím autem. Nehodu nepřežil

23. 12. 2021

page.Name
Život devětapadesátiletého muže si vyžádala středeční dopravní nehoda na silnici III. třídy u Kosiček na Hradecku. Řidič automobilu Dacia Logan zřejmě nezvládl pravotočivou zatáčku, dostal smyk a vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozem Land Rover. Přes okamžitou pomoc záchranářů řidič Dacie svým zraněním později v nemocnici podlehl.

K tragické dopravní nehodě došlo ve středu krátce po 17. hodině. Na místo okamžitě vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Devětapadesátiletý řidič Dacie zůstal po nehodě zaklíněn v autě. Vyprostit ho museli hasiči, kteří ho následně předali do péče záchranářům. Ti muže s těžkými zraněními transportovali do nemocnice pomocí záchranářského vrtulníku. "Řidič svým zraněním později podlehl," potvrdila smutnou zprávu mluvčí hradeckých policistů Lucie Konečná. U druhého řidiče policisté dechovou zkouškou vyloučili požití alkoholu před jízdou.

Silnice III. třídy byla po dobu prvotního šetření dopravní nehody uzavřená a policisté odkláněli dopravu. Hasiči se mezitím postarali o odstranění následků nehody, odstranili obě havarovaná auta mimo komunikaci a povrch vozovky uklidili. Přesné příčiny nehody policie nadále vyšetřuje.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje