Čtvrtek

6. října 2022

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

V noci chtěl zřejmě ukrást auto, rozbil kamenem okno a manipuloval s kabely

25. 10. 2021

page.Name
Majitelka nechala svůj automobil Opel Corsa zaparkovaný přes noc u obchodního domu OBI v Hradci Králové, a to se málem nevyplatilo. Dosud neznámý pachatel totiž kamenem rozbil okno a manipuloval s kabely, zřejmě s úmyslem vozidlo ukrást.

„Pravděpodobně se pachateli podařilo dát vozidlo do pohybu, ale poté, co sjelo do žlabu, nechal ho stát na místě,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová. Právě v odtokovém žlabu auto po dvanácti hodinách, kdy se na místo vrátila, našla majitelka. Kromě rozbitého okna u řidiče byly z přihrádek uvnitř vozu vyházené věci.

Přestože pachatel z auta nic neodcizil, poškozením způsobil škodu minimálně za sedm tisíc korun. Žádáme občany, kteří si všimli podezřelé osoby pohybující se okolo uvedeného vozidla, aby zavolali na linku 158,“ vyzvala případné svědky mluvčí. Za přečin neoprávněné užívání cizí věci ve stádiu pokusu pachateli hrozí až dva roky vězení. Podle Kormošové však není vyloučeno, že na základě získaných důkazů případ překvalifikují na jiný trestný čin.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR