Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Nenapravitelný lapka si tak dlouho koledoval, až skončil ve vazbě

12. 8. 2021

page.Name
Při pobytu v hradecké nemocnice zřejmě v hlavě sedmadvacetiletého muže uzrál nápad na krádež v tomto zdravotnickém zařízení. Hned druhý den po propuštění byl při pokusu o vloupání do jedné z klinik zadržen policií.

„Pokusu vloupání předcházela krádež stavebního kolečka, do kterého si zadržený muž naložil plastový koš a dva kovové stojany. Tyto věci vyvezl mimo areál, kde je ponechal s úmyslem pozdějšího prodeje,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Zloděj byl převezen do policejní cely a zároveň bylo zjištěno, že na začátku dubna byl odsouzen za pokus krádeže k podmíněnému čtyřměsíčnímu trestu odnětí svobody. Nyní byl obviněn z trestného činu krádež a propuštěn na svobodu. V témže dni byly opět v areálu nemocnice oznámeny krádeže tří košů na prádlo v hodnotě přes 30 tisíc korun. Podezřelého muže na místě zadržela ochranka a předala policistům.

„Jaké bylo překvapení, když policisté zjistili, že jde o muže, který se obdobného protiprávního jednání dopustil před dvěma dny a před necelou hodinou byl propuštěn na svobodu,“ dodala mluvčí. Tentokrát nenechavec skončil ve vazbě. Pokud bude uznán vinným, může jít až na tři roky do vězení.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz