Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Na sídliště v Malšovicích zabloudily krávy, zasahovaly desítky lidí. Jednu zastřelili

10. 2. 2021

Na sídliště v Malšovicích zabloudily krávy, zasahovaly desítky lidí. Jednu zastřelili 0 snímků
/Aktualizováno/ Ke kuriózní situaci došlo dnes odpoledne v Hradci Králové, části Malšovice. Hasiči společně s policií a veterinární správou tam totiž pomáhali s odchytem volně se pohybujícího skotu. Pět zvířat uteklo z přepravního vozidla při překládce na parkovišti u koupaliště Flošna a dostalo se až na malšovické sídliště.

Pro místní obyvatele platila výstraha, protože krávy horského polodivokého plemene by mohly být nebezpečné. „Krávy jsme obklíčili u tenisových kurtů naproti fotbalovému stadionu, bohužel se však splašily a utekly až do panelové zástavby v ulici Na Občinách,“ řekla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Tam na dětském hřišti se podařilo „uprchlice“ znova obklopit a veterinář je postupně všechny střelou uspal. „Přesto se jedna kráva splašila a dala se na útěk směrem k OC Futurum, ke kruhové křižovatce Brněnská a dále k nemocnici, kde byl zastaven provoz a policista ze zásahové jednotky v blízkosti čerpací stanice OMV ji kvůli bezpečí obyvatel zastřelil,“ prozradila policejní mluvčí.

Podle ní ostatní krávy byly s velkými obtížemi naloženy do přepravního vozidla. „Naštěstí se nikomu nic nestalo, nikdo se nezranil a nebyla způsobena žádná škoda na majetku,“ dodala Kormošová s tím, že dobytek při pochodu městem nezpůsobil větší komplikace v dopravě. Na odchytu zvířat se podílely dohromady desítky policistů, strážníků, hasičů a příslušníků veterinární správy.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR, Michal Komárek, HZS Královéhradeckého kraje