Středa

24. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Před jízdou pili, potom havarovali. Řidič nadýchal téměř tři promile

14. 9. 2021

page.Name
Je to už ohraná písnička. Přestože je zakázáno usedat za volant motorového vozidla pod vlivem alkoholu, někteří řidiči to nerespektují a vyrážejí na silnice opilí. To je případ minulých dnů na Hradecku. V nočních hodinách havarovala třicetiletá řidička auta Peugeot 206 v Pilnáčkově ulici v Hradci Králové.

Při rychlé jízdě vyjela v zatáčce mimo silnici, kde narazila do sloupu s dopravními značkami, reklamního poutače a oplocení dětského hřiště. Při bouračce nebyl naštěstí nikdo zraněn. „Policisté u ženy, která u sebe neměla řidičský průkaz, provedli dechovou zkoušku. Ta ukázala výsledek téměř 1,9 promile alkoholu. Na peugeotu byla odhadnuta škoda na 15 tisíc a na ostatních věcech 40 tisíc korun,“ vypočítala policejní mluvčí Iva Kormošová.Další nehoda se stala včera mezi Skalicí a Skaličkou nedaleko krajského města. Devětadvacetiletý řidič auta VW Golf, který jel na Hradec Králové, rovněž v zatáčce vyjel se silnice, kde narazil do betonového mostku a poté se převrátil na střechu.

On ani jeho o rok starší spolujezdec neutrpěli žádná zranění, ale u obou policisté zjistili pomocí dechové zkoušky požití alkoholu. Řidič nadýchal přes 2,8 a spolujezdec o promili méně. Škoda na automobilu byla odhadnuta na 20 tisíc a na mostku pět tisíc korun.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR