Sobota

2. července 2022

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Trojici dealerů pervitinu dopadla policie, jeden z nich skončil ve vazbě

13. 9. 2021

page.Name
Se souhlasem státního zástupce policie zadržela na různých místech v Hradci Králové tři muže, kteří jsou podezřelí z dealerství drog. Dva ve věku šestadvaceti a jeden třiatřicetiletý jsou nyní obviněni ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

„Jednomu ze zadržených mužů kriminalisté kladou za vinu, že od roku 2012 do současnosti nakoupil téměř jeden kilogram pervitinu, který přeprodával sám nejen různým odběratelům pro jejich potřebu, ale také dalším dvěma obviněným. Ti drogu přeprodávali zase jiným uživatelům,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

V devítiletém období měl tento dealer v nakupování a prodávání přestávku, protože byl 2,5 roku ve vězení za majetkovou trestnou činnost. Brány vězení opustil loni v lednu s podmínkou do července roku 2022. „Z toto důvodu a z obavy, že by mohl pokračovat v trestné činnosti, na něj byla jako jediného z trojice okresním soudem uvalena vazba,“ sdělila mluvčí.

Nyní mu společně s nejstarším mužem trojice hrozí za distribuci drog značného rozsahu trest odnětí svobody od 2 do 10 let a prvnímu obviněnému jeden až pět let za mřížemi. „Všichni tři jsou dlouholetými uživateli drog,“ dodala policistka Kormošová.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR