Sobota

1. října 2022

Nyní

12°

Zítra

13°

Svátek má

V Kuklenách vypukl požár statku a zničil celou střechu, nikdo nebyl zraněn

9. 9. 2021

V Kuklenách vypukl požár statku a zničil celou střechu, nikdo nebyl zraněn 18 snímků
(Aktualizováno/ Sedm jednotek hasičů vyrazilo dnes dopoledne k zásahu u požáru statku v Zelené ulici v hradecké části Kukleny. Podle hasičů byl požár, který se rozšířil i na obytnou část a zasáhl celou střechu, nahlášen před desátou hodinou. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění obyvatel domu.

Oheň se ze stodoly rozšířil i na obytnou část, která s ní byla přímo stavebně spojena. Prohořela celá střecha v délce asi 50 metrů. Plameny se tak rozšířily ze stodoly i na střechu nad celou obytnou částí. K zasažení vnitřních obytných prostor nedošlo. Z místa požáru se valil hustý kouř, který byl vidět i na velkou vzdálenost.

Na likvidaci požáru nasadily jednotky několik vodních proudů, hasily ze všech stran budovy, hasební zásah probíhal za použití dýchacích přístrojů. Na místě byly jednotky s asi desítkou cisteren, automobilovým žebříkem, a aby byl dostatek dýchací techniky, přijel protiplynový kontejner se zásobou přístrojů a tlakových lahví.

„Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu před polednem, dále pracovali hasiči na vyskladnění sena, rozebírání ohořelých konstrukcí a likvidovali lokální ohniska. Na pomoc s vyvážením sena, kterého bylo ve stodole uskladněné velké množství, byl povolán manipulátor. Cestou operačního střediska si velitel zásahu vyžádal také statika, který zhodnotil stav požárem zasaženého objektu,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Podle ní bylo ve stodole několik hospodářských zvířat, žádný úhyn však hasiči neevidují, zvířata se podařilo zachránit. Požářiště nyní zůstane až do rána pod dohledem dobrovolných jednotek města Hradec Králové. Během zítřka se na místo vrátí vyšetřovatelé hasičů a policistů, aby provedli ohledání prostoru. Škoda byla předběžně odhadnuta na dva miliony korun.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: HZS Královéhradeckého kraje, Michal Fanta