Pátek

9. června 2023

Nyní

20°

Zítra

20°

Svátek má

Mladíky rozčílil dres Pardubic v hradecké hospodě. Skončil v kontejneru

22. 3. 2022

page.Name
Zarámovaný dres hokejistů Pardubic s podpisy hráčů na stěně restaurace v centru Hradce Králové rozčílil o víkendu pětici popíjejících mladíků. Dres ze stěny sundali a odnesli do nedalekého kontejneru. Než na místo dorazila hlídka městské policie, dres z kontejneru zmizel.

Rivalita mezi hokejisty Hradce Králové a Pardubic je dobře známá věc. Pětice mladíků popíjející v restauraci v centru Hradce se ale o víkendu touto rivalitou nechala strhnout až příliš. "Mladíkům popíjejícím v restauraci v centru města se nelíbil zarámovaný pardubický dres s podpisy hráčů. Jako fanouškům Hradce jim pod dresem hokejového rivala nechutnalo, proto ho sundali ze zdi a odnesli pryč. Vykřikovali, že ho v žádném případě nevrátí," popsala situaci mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Na místo incidentu vyrazila hlídka městské policie. Rozjařená skupinka strážníkům přiznala, že dres vyhodila do nedalekého kontejneru. Jak se ukázalo, zájemce o dres hokejového rivala se v centru Hradce přece jen našel. Když šel totiž jeden ze skupinky mladíků strážníkům ukázat místo, kam dres odhodili, zarámovaný dres už v kontejneru nebyl.

"Na místě nebylo možno vyčíslit výši škody, proto bude událost řešena správním orgánem města," dodala Kněžourová. Ať už skončí vyčíslení škody jakkoliv, je jisté, že skupinka mladíků bude mít kvůli svému opileckému nápadu co vysvětlovat.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz