Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Opilý muž rozbíjel výlohy na Benešovce. Strážníkům utéct nedokázal

30. 3. 2022

page.Name
Přímo na nejlidnatější hradecké ulici se rozhodl v úterý v noci loupit opilý muž. Na Benešově třídě rozbil dvě výlohy a snažil se vlézt dovnitř uzavřené provozovny. Před hlídkou městské policie, kterou na místo přivolali svědci, se dal pachatel na útěk, po krátké honičce ho však strážníci zpacifikovali. Muže si následně převzala hlídka Policie ČR.
Na tísňovou linku 156 zavolala v úterý zhruba půl hodiny po půlnoci žena, která oznámila, že v provozovně naproti jejímu domu někdo právě rozbil výlohu a pokouší se vlézt dovnitř. Na místo okamžitě vyjely nejbližší hlídky hradeckých strážníků. Na místě je kontaktoval svědek, který uvedl popis muže a směr jeho odchodu.
Jedna hlídka zůstala, aby zabezpečila místo události. Druhá vyrazila za ním a zanedlouho muže odpovídajícího popisu zahlédla v přilehlé ulici. "Muž se však dal po spatření hlídky na útěk a na výzvy k zastavení nereagoval. Jeden ze strážníku vystoupil z vozidla a vydal se za ním, druhý mu vozem nadjel a zatarasil cestu," popisuje zásah strážníků mluvčí městské policie Simona Pacltová.

Protože podezřelý muž neuposlechl výzvu strážníků a odmítal setrvat na místě, museli proti němu strážníci použít donucovací prostředky a nasadit mu pouta. Ani tak opilý muž nezůstal v klidu a snažil se z místa zadržení aspoň odplazit. Když ani tento plán nevyšel, nakonec se ke svému činu, rozbití dvou výloh, přiznal. Následně si neúspěšného lupiče podezřelého z trestného činu převzala Policie ČR.
Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto a video: Městská policie HK