Úterý

28. listopadu 2023

Nyní

-2°

Zítra

-3°

Svátek má

Den blbec. Žena na elektrokoloběžce měla dvě nehody během pěti minut

3. 6. 2022

page.Name
Dvě dopravní nehody v rozmezí pěti minut měla ve středu 1. června pětadvacetiletá žena na cyklostezce u hradecké fakultní nemocnice. Mladá žena jedoucí na elektrokoloběžce se nejprve srazila s cyklistkou, která musela po nehodě vyhledat lékařskou pomoc. Dříve, než policisté stihli nehodu vyšetřit, o několik metrů dál žena bourala znovu. Tentokrát se střetla s cyklistou. Policisté žádají případné svědky o spolupráci.

Kuriózní událost řešili hradečtí policisté ve středu 1. června. Mladá žena na elektrokoloběžce byla účastnicí dvou dopravních nehod, ke kterým došlo v pětiminutovém intervalu.

Pětadvacetiletá řidička elektrokoloběžky se nejprve na cyklostezce ve směru k FNHK střetla s cyklistkou. Podle policistů se zřejmě ani jedna z žen nedržela při pravém okraji vozovky a po nárazu obě spadly na zem. "Poté co měla být cyklistkou ujištěna, že se nic nestalo, mladá žena na elektrokoloběžce z místa nehody odjela. Jelikož se však mělo cyklistce přitížit, nehodu oznámila, policisté na místě s ženou provedli nezbytné úkony a předali ji do péče lékařů," informovvala mluvčí hradeckých policistů Lucie Konečná.

O dalších pět minut později pak došlo k další nehodě stejné ženy na elektrokoloběžce, když se střetla tentokrát s cyklistou. Policisté tak popojeli několik metrů a prošetřovali další nehodu.

Dechové zkoušky měli všichni účastníci nehod s negativním výsledkem. Nikdo z nich neměl za jízdy na hlavě nasazenou helmu. "Žádáme svědky, kteří mají jakýkoliv poznatek k okolnostem a průběhu těchto dopravních nehod, aby se přihlásili přímo policistům z dopravního inspektorátu Hradec Králové nebo telefonicky na telefonním čísle 974 526 250. Je možné využít také bezplatnou linku 158," doplnila Konečná. 

Veškeré okolnosti nehod jsou předmětem dalšího šetření hradeckých dopravních policistů.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR